Eğitime ve eğitimciye hizmet için varız


0 | | |
| |

 

Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Şube İlkadım Temsilciliğimiz okul ve kurum temsilcilerimizle değerlendirme toplantısı yaptı. Toplantıya  Şube Başkanı Nejdet Güneysu, İlkadım İlçe Temsilcisi İsmail Fidan, yönetim kurulu üyeleri ve işyeri temsilcileri katıldı.

İlçe Temsilcisi İsmail Fidan, işyeri temsilcileriyle ileride daha sık bir araya geleceklerini belirterek, üyelerine yönelik yapmayı planladıkları çalışmalara değindi. Fidan, eğitime ve eğitimciye yönelik hizmetlerinin devam edeceğini sözlerine ekledi.

Toplantının kapanış konuşmasını yapan Nejdet Güneysu, Kurucumuz Merhum Mehmet Akif İnan’ın

“ Türkümüz dünyayı kardeş bilendir

Gökleri insanın ortak tarlası”

dizeleriyle giriş yaptığı konuşmasında; sendika olarak eğitim kurumlarındaki sorunlarını bildiklerini ve çözmek için var güçleriyle çalıştıklarını söyledi.

Yapılan değerlendirme toplantısında okulların sorunları, eğitim - öğretimde karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri ile okullarımızda yapılan örnek çalışmalar üzerinde değerlendirmeler yapıldı.

Ülke ve Dünya gündemine dair genel sorunların da gündeme alındığı toplantıda işyeri temsilcilerinin talep ve önerileri lokalde Samsun Milli Eğiti Müdürlüğüne genel talep ve öneriler ise genel merkezimize ve ilgili kurumlara iletilmesi konusunda görüş birliğine varıldı.

Top